Kopeckému robil spolujazdca samotný šéf ŠKODA AUTO!

V rámci víkendových pretekov GP Ice Race v Zell am See bol továrenský pilot ŠKODA MOTORSPORT Jan Kopecký triedou sám pre seba. V sobotu počas prvého dňa vybojoval na aute ŠKODA FABIA R5 prvé miesto pred pilotom Volkswagenu Romainem Dumasem. V nedeľu vozidlá značky ŠKODA zaknihovali hneď dvojité víťazstvo. Kopecký vyhral aj v nedeľu a vyhral tak aj v súčte oboch súťažných dní. Za ním sa potom umiestnil rakúsky junior z tímu BRR Julian Wagner, jazdiaci tiež na vozidle ŠKODA FABIA R5. Sedemnásobný majster Nemecka, Matthias Kahle, zabával tisíce divákov okolo tratí v Zell am See za volantom historického vozidla ŠKODA 130 RS s výkonom 140 ks a zadným pohonom.

„Byl jsem doslova nadšený ze zdejšího závodu na ledu a sněhu s vozem ŠKODA FABIA R5. I ve svém závodním voze jsem cítil nadšení diváků,“ povedal úradujúci majster sveta kategórie WRC2, Jan Kopecký. Kuriozitou je, že v sobotu na sedadle spolujazdca sedel sám predseda predstavenstva ŠKODA AUTO, Bernhard Maier!

Nádejný 23-ročný Rakušan Julian Wagner, jazdiaci na vozidle ŠKODA FABIA R5 rakúskeho týmu BRR Baumschlager Rallye&Racing, zaujal svojou rýchlosťou na ľade a snehu už pred dvoma týždňami, keď vyhral úvodný podnik rakúskeho rely šampionátu – Jännerrallye.

„Keď sme sa rozhodli po 45 rokoch znovu oživiť a legendárne preteky závody na ľadu v Zell am See, tak nám nenapadlo, aký obrovský úspech budú mať. Preteky moderných vozidiel triedy R5 bol skutočným vtvrcholením pre našich fanúšikov,“ vysvetľuje Ferdinand Porsche, ktorý spoločne s Vinzenzom Gregerom založili preteky GP Ice Race v Zell am See.

GP Ice Race priniesli na trať moderné aj historické pretekárske autá zo všetkých období motoristického športu. Sedemnásobný majster Nemecka Matthias Kahle bol jednou z hviezd v skupine historických vozidiel. S ľahkou ŠKODOU 130 RS so zadným náhonom sa po ľadovej trati v Zell am See pohyboval takmer nepretržite „bokom“.

Celkové výsledky GP Ice Race (kategórie R5)