Prvý kopec Igora Drotára v novej sezóne

Prvý kopec Igora Drotára v novej sezóne

Aj v začínajúcej motoristickej sezóne 2019 je CAMEA CAR hrdým partnerom legendárneho prešovského automobilového pretekára Igora Drotára, ktorý štartuje na vozidle ŠKODA FABIA R5. Ešte predtým, že oficiálny slovenský kopcový šampionát odštartuje počas posledného aprílového víkendu v rakúskom Rechbergu, tak Prešovčan absolvoval predsezónny test na brnenskom okruhu.

A práve na Masarykovom okruhu začal netradične novú sezónu aj český kopcový šampionát 3.ročníkom GMS HILLCLIMB PROLOG Automotodrom Brno. Po prvýkrát od pretekov na Ostrej Lúke v septembri minulého roka sa tak Igor Drotár posadil znovu do svojho kopcového špeciálu, ktorý disponuje približne 650 konskými silami. Na rýchlostnej dráhe známeho autodrómu si napokon vyjazdil 6. miesto absolútne a 1. v triede E1.

"Do Brna som sa veľmi tešil, lebo som bol plný očakávania, ako vyzerá naše auto po zimnej rekonštrukcii a nových úpravách," vraví Igor Drotár. "Zmenou oproti minulému roku bolo, že sa jazdilo v smere dráhy brnenského autodrómu, s cieľom ešte pred štartovou rovinkou. V piatok som si ako divák užil test špičkových okruhových špeciálov. V sobotu ráno nás privítal dážď a nízke teploty, čo ma celkom potešilo. Nebola však možnosť prejsť sa po trati, mali sme len oficiálne dva voľné tréningy. Okruh však celkom poznám. Na prvom tréningu som si chcel iba vyskúšať auto, keďže som v ňom naposledy sedel na Ostrej Lúke minulý september. Prvý tréning som skončil dokonca s druhým najlepším časom. Trať postupne vysychala a ukázala sa tak prevaha formulových áut, napriek trom retardérom na dlhých rovinkách. Vo svojej skupine som robil najlepšie časy so slušným náskokom. Vyhral som obidve jazdy mojej triedy. Napokon sa neplánovane odjazdili všetky štyri merané jazdy už v sobotu, i keď pôvodne mali byť dve z nich až v nedeľu. Obul som pneumatiky ešte z minulého roka a vyjazdil som si pekné umiestnenie. Do Rechbergu nám ostáva ešte nejaký ten čas a verím, že mechanici čo-to vylepšia. Auto je však skvelé a ak bude technika fungovať, bude to pekná sezóna."