ŠKODA FABIA R5 kraľuje aj slovenskej rely

ŠKODA FABIA R5 kraľuje aj slovenskej rely

Počas uplynulého víkendu sa pod Tatrami jazdila druhá súťaž Majstrovstiev Slovenska v rely 2019 na 46.ročníku Rallye Tatry. Najviac majstrovských bodov si odviezla znova úspešná ŠKODA FABIA R5 na ktorej okrem víťazného Martina Kočiho z tímu ŠKODA Slovakia Motorsport jazdil aj Prešovčan Igor Drotár, dlhodobo podporovaný aj našou firmou CAMEA CAR.

Najstaršia a najuznávanejšie slovenská rely sa tento rok jazdila ako dvojetapový podnik a každý z dvoch súťažných dní bol bodovaný samostatne v slovenskom šampionáte. Vo veľmi náročných podmienkach, keď sa hlavne v nedeľu poriadne ochladilo a okrem dažďa miestami sypal sneh, sa najlepšie darilo Košičanovi Martinovi Kočimu na Škoda Fabii R5. Úradujúci majster Slovenska podporovaný ŠKODA AUTO Slovensko bol najrýchlejší po obidva súťažné dne a s plným bodovým zápisom sa vyhupol do čela priebežného poradia MSR 2019. „Bolo to o kompromise medzi rýchlosťou a bezpečnosťou,“ stručne zhodnotil podmienky súťaže víťaz Koči.

Aj na druhom a treťom mieste sa v nedeľu umiestnili ďalšie vozidlá ŠKODA FABIA R5, keď druhý skončil Grzegorz Grzyb a tretí populárny Ďodi Béreš. Práve Béreš sa po rokoch vracia do najvyššej kategórie so šancou rozšíriť svojich päť majstrovských titulov.  "Dnes sa nám vyhli defekty a problémy a dokázali sme držať krok s konkurenciou. Stále sa s novým auto ešte učím, ale cítim, že sa to zlepšuje. Som preto spokojný,“ povedal Ďodi Béreš v cieli.

A ako sa darilo legendárnemu Prešovčanovi Drotárovi? Ten sa v závere vlaňajšej sezóny znova vrátil do kokpitu ŠKODY Fabia R5 a veľmi si ju pochvaľuje. „Je to výborné autíčko a už sme si na seba zvykli. Tatranská súťaž bola mimoriadne náročná a klobúk dolu dávam pred usporiadateľmi, ktorí jú zvládli na výbornú,“ povedal v cieli Igor Drotár. Prešovčan nakoniec skončil na siedmom mieste aj napriek defektu, ktorý dostal v prvej etape.

Pre to, kto sleduje slovenský rely šampionát je dôležité povedať, že tretím – nasledujúcim podnikom sezóny bude Rally Hustopeče, kde sa znova na jednej trati strednú slovenký aj český „majstrák“.