ŠKODA na Autosalóne v Ženeve (5)

ŠKODA na Autosalóne v Ženeve (5)

V nedeľu sa končí v Ženeve 89.ročník najprestížnejšieho autosalónu na svete (5.-17.marca 2019). Automobilka ŠKODA AUTO predstavila v Ženeve hneď niekoľko svojich modelov, ktoré sme si my v sérii príspevkov predstavili. Skôr, než vám po skončení ženevského autosalónu položíme súťažnú otázku a vy si budete môcť zahrať o balíček zaujímavých predmetov od značky ŠKODA, tak dnes uzavrieme svoju ženevskú exkurziu posledným príspevkov. Dnes vám predstavíme evolúciu najúspešnejšieho pretekárskeho auta značky ŠKODA.

Na mimoriadne úspechy predošlého modelu ŠKODA FABIA S2000 nadviazala v roku 2015 nová ŠKODA FABIA R5. Tá od tej doby nielenže žne jeden úspech za druhým, ale stala sa ešte úspešnejšou ako jej predchodkyňa a opakovane vyhrala titul majstra sveta vo svojej kategórii WRC2. Na sezónu 2019 pripravila ŠKODA MOTORSPORT evolúciu úspešného modelu, ktorá reflektuje na evolúciu základného modelu ŠKODY FABIA tretej generácie a práve tú ŠKODA AUTO hrdo predstavila aj v Ženeve.

Nová súťažná ŠKODA FABIA R5 dostala celý rad významných technických inovácií a po jej homologizácii v najbližších týždňoch sa jej nasadenie predpokladá v polovici majstrovskej sezóny 2019. Vzápätí na to bude odštartovaný tiež predaj evolučného modelu ŠKODA FABIA R5 aj zákazníckym súkromným tímom.