ŠKODA na Autosalóne v Ženeve (3)

ŠKODA na Autosalóne v Ženeve (3)

Už sme si povedali, že automobilka ŠKODA AUTO prezentuje na práve prebiehajúcom 89.ročníku ženevského autosalónu (5.-17.3.2019) hneď niekoľko noviniek. Po predstavení ŠKODY KAMIQ a konceptu ŠKODA VISION iV si dnes povieme aj o ďalšom modele, ktorý ŠKODA AUTO oficiálne predstavila vo Švajčiarsku.

Hoci predstavenie nového modelu ŠKODA SCALA prebehlo už v závere roka v izraelskom Tel Avive, tak to automobilka považuje za oficiálnu predpremiéru. Oficiálnou svetovou premiérou modelu ŠKODA SCALA je jej uvedenie na práve prebiehajúcom ženevskom autosalóne.

My si preto pripomeňme, že názov SCALA dostal model z latinského slova znamenajúceho rebrík, či schody. To naznačuje, že automobilka to myslí so SCALOu ako s ďalším krokom vyššie a okrem emotívneho dizajnu, vysokej funkčnosti a najmodernejšej konektivity ŠKODA SCALA prináša aj vysoký stupeň aktívnej aj pasívnej bezpečnosti. Okrem toho má veľa ďalších inovatívnych prvkov bežných pre modely vyššej triedy.

Zákazníci určite ocenia veľký batožinový priestor a dostatok miesta na pohodlné cestovanie. Model prichádza s piatimi motormi od výkonu 66 kW (90 k) až po 110 kW (150 k). Do predaja bude ŠKODA SCALA uvedená už v druhom štvrťroku 2019.