ŠKODA na Autosalóne v Ženeve (4)

ŠKODA na Autosalóne v Ženeve (4)

Ženevský autosalón stále pokračuje a my, skôr než pre vás vyhlásime ďalšiu súťaž, sa vrátime k novinkám, ktoré automobilka ŠKODA AUTO v Ženeve predstavila. Po famóznej štúdii ŠKODA VISION iV a premiéram európskej ŠKODY KAMIQ i novej ŠKODY SCALA sa však mladoboleslavská automobilka vrátila ku koreň nečakaným uvedením jednostopého konceptu, ktorý má pomôcť zvýšiť mikromobilitu v mestách.

Určite si spomínate, že predchodca dnešnej automobilky ŠKODA kedysi pod značkou Laurin & Klement začal s výrobou bicyklov (neskôr motocyklov). Nie náhodou preto jednostopý koncept nesie meno – KLEMENT. Koncept sa vyzerá ako bicykel, no vlastne je to „elektromotorka“. V zadnom náboji kolesa je totiž umiestnený elektromotor s integrovanou rekuperáciou brzdnej energie. Vďaka tomu toto zaujímavé „vozítko“ dokáže jazdiť až 45 km/h a vďaka batériám má dojazd hneď 60 kilometrov. KLEMENT je navyše konektívny, čo znamená, že cez aplikáciu vieme zistiť aktuálny stav batérie, či zabezpečiť obmedzenie lokality v ktorej sa môže pohybovať.

Ako KLEMENT funguje predviedol priamo na tlačovej konferencii v pavilóne ŠKODA AUTO aj vrchný šéf Bernhard Maier, keď sa na pódiu s KLEMENTom povozil. Ak sme teda kedysi chodili na bicykloch, neskôr na Babetách a motorkách, tak teraz nám ŠKODA AUTO ponúka moderné riešenie mestskej mobility budúcnosti, ktoré je nielen ekonomické, ale aj ekologické.