Takto bude vyzerať interiér ŠKODY KAMIQ

Takto bude vyzerať interiér ŠKODY KAMIQ

Necelý mesiac pred svetovou premiérou nového modelu ŠKODA KAMIQ, ktorá bude na medzinárodnom autosalóne v Ženeve začiatkom marca, sa dostávajú na svetlo sveta prvé kusé pohľady nového modelu automobilky ŠKODA AUTO. Dnes sa pozrieme na prvý zverejnený záber interiéru ŠKODY KAMIQ pre európsky trh.

Už z letmého pohľadu do interiéru je zrejmé, že model ŠKODA KAMIQ vsádza na ergonómiu a emócie spojené s ponukou veľkého priestoru, typického pre vozidlá značky ŠKODA. KAMIQ je tak druhým modelom českej automobilky s novým konceptom interiéru.

Nový koncept interiéru bol prvýkrát predstavený konceptom ŠKODA VISION RS. Charakteristické línie okolo voľne stojaceho displeja kopírujú línie kapotu a slúžia okrem toho aj ako ergonomická opierka ruky, ktorou ovládame dotykovú obrazovku. Bočné výduchy ventilácie siahajú až k dverám a opticky rozširujú vnútorný priestor. Dominantou interiéru je na želanie dodávaný Virtuálny kokpit s uhlopriečkou displeja 10,25 palca, ktorý patrí k najväčším v danom segmente.

Prístrojová doska má mäkší povrch s veľkoplošnými dekormi, podobne, ako výplne dverí, ktoré tiež majú špecifickú úpravu povrchu s napodobeninou kryštalickej štruktúry. To je jeden z prvkov, ktorý bude odteraz typický pre vozidlá značky ŠKODA.

O príjemnú atmosféru v aute sa stará ambientné osvetlenie, ktoré bude k dispozícii v červenej, bielej alebo medenej farbe. Bude tak ladiť s poťahmi sedadiel. Čalúnenie môže byť na želanie z ušľachtilého vlákna Suedia.

K väčšiemu komfortu nového SUV ŠKODA KAMIQ prispejú tiež prvky vyhrievania čelného skla, zadných sedadiel a tiež volantu.

Veľkorysý priestor nového modelu SUV ponúka 400 litrov pre batožinový priestor, ktorý sa po sklopení zadných operadiel zvýši až na 1395 litrov!